Synodalne Lineamenta gotowe

Sekretariat Synodu Biskupów opublikował, na razie jedynie po włosku, zapowiadane wcześniej Lineamenta, czyli wstępne materiały przygotowawcze do przyszłorocznego zgromadzenia zwyczajnego.

Odbędzie się ono w październiku, a będzie poświęcone powołaniu i misji rodziny w Kościele i we współczesnym świecie.

Większą część owych materiałów stanowi integralny tekst Relacji tegorocznego, nadzwyczajnego zgromadzenia synodalnego. Po nim następują pytania, które mają być przedmiotem refleksji w poszczególnych konferencjach biskupich, z włączeniem do dyskusji również przedstawicieli ruchów kościelnych i stowarzyszeń zajmujących się rodzinami.

Pytań tych jest 46 i obejmują one rozmaite aspekty tematyki rodzinnej w odniesieniu do życia Kościoła i świata. Ich wspólnym mianownikiem jest dokonanie swoistego „rachunku sumienia” przez Kościoły lokalne w tym, co dotyczy szeroko pojętego duszpasterstwa rodzin. Uwzględniają one także nowe zjawiska społeczne, jak współżycie bez małżeństwa, rodziny niepełne czy też „zranione”, związki homoseksualne czy spadek dzietności. Odpowiedzi na te pytania posłużą do zredagowania tzw. Instrumentum laboris przyszłorocznego zgromadzenia zwyczajnego Synodu Biskupów.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.