Abp Müller napomina abp. Zollitscha

Stolica Apostolska po raz kolejny interweniowała w sprawie samowoli archidiecezji fryburskiej, która przed miesiącem wydała wytyczne dopuszczające rozwiedzionych, żyjących w związkach cywilnych, do sakramentów.

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary abp Gerhard Müller wysłał list do abp Roberta Zollitscha, który kieruje archidiecezją fryburską. Nakazuje w nim wycofanie tych wytycznych, które, jak zauważa, budzą w wiernych zamieszanie odnośnie do nauczania Kościoła o nierozerwalności małżeństwa. Prefekt watykańskiej kongregacji przypomina również, że błogosławienie nowych związków, które dopuszcza niemiecka archidiecezja, zostało w sposób jednoznaczny zakazane przez Jana Pawła II i Benedykta XVI.
Kopię listu otrzymali wszyscy niemieccy biskupi.

Archidiecezją fryburską kieruje abp Robert Zollitsch, przewodniczący episkopatu Niemiec. Do 17 września był tam arcybiskupem, a następnie z racji ukończenia 75 roku życia i do czasu mianowania następcy, jest tam administratorem apostolskim.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • michael
  12.11.2013 23:45
  Bravo arcybiskup prefekt!
 • Synek
  13.11.2013 14:49
  Synek

  A więc wypadało Arcyb. Muellerowi odezwać się, profilować się, jak już to tyle razy Kogregacja Wiary Biskupom w Niemczech
  robiła...

  Tym razem to casus pascudeus... Ktoś po nosie za to oberwie
  miejmy nadzieję, że ten właściwy, co na to zasłużył, a sprawie to tylko na dobre wyjdzie.
  Przedstawiane wszystko jest tu katastroficznie..., jakby wszyscy byli tylko heretykami, a inni najlepiej wiedzieli, co w trawie piszczy...A przecież jednak coś trzeba z tym fantem robić.!!!
  Miejmy jeszcze troche cierpliwości, bo Prefekt Kongregacji Wiary tej dyskusji nie będzie rozstrzygał i zakańczał, uspokoił mnie nieco Kardynał Reinhard Marx, który na zakożczenie Konferencji Biskupów w Freising publicznie skrytykował popis Arcyb. Müllera.
  Ta sprawa będzie dopiero dyskutowana, a jaki obród wezmie, stoi jeszcze w gwiazdach zapisane.

 • Jasiek
  13.11.2013 19:57
  Wygląda, że Stolica Apostolska zapomniała o swoich uprawnieniach.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.