Koniec rozmów z lefebrystami

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary, abp Müller, nie widzi podstaw do nowej rundy rozmów z Bractwem Kapłańskim św. Piusa X.

Tradycjonaliści otrzymali dokument, który powinni zaakceptować, podkreślił abp Müller w wywiadzie dla rozgłośni Norddeutsche Rundfunk. Zostanie on wyemitowany w najbliższą sobotę.

„Sądzę, że nie będzie żadnych dalszych rozmów”, stwierdził watykański hierarcha, dodając, że Stolica Apostolska nie może poddawać wiary katolickiej żadnym pertraktacjom i nie może być żadnych kompromisów.

Abp Müller wyjaśnił, że obecnie kierowana przezeń dykasteria w porozumieniu z papieżem zadecyduje o dalszych krokach. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary stwierdził ponadto, że II Sobór Watykański (1962-1965) nie stoi w sprzeczności z wcześniejszą tradycją. „Gdy chodzi o wiarę katolicką, to nie ma żadnych ulg w stosunku do tego, co w sposób obowiązujący postanowił Sobór”- podkreślił abp Müller. Pytany przez NDR o możliwość przyjęcia na powrót tradycjonalistów odpowiedział, że „w sensie duszpasterskim drzwi są zawsze otwarte”.

Przeczytaj też:

«« | « | 1 | » | »»
 • kolo
  05.10.2012 15:32
  Od początku było do przewidzenia, że to walenie grochem o ścianę. Tu nie ma z kim rozmawiać: mów do słupa, a słup jak... stał tak stoi.
 • Piotr
  05.10.2012 19:00
  Sobór Watykański II w Konstytucji dogmatycznej o Kościele "LUMEN GENTIUM"naucza: "Obecny Sobór święty, idąc w ślady pierwszego Soboru Watykańskiego, zgodnie z nim poucza i oświadcza, że Jezus Chrystus, Pasterz wiekuisty, założył Kościół, posławszy Apostołów, tak jak sam został posłany przez Ojca (por. J 20,21), chciał też, aby ich następcy, mianowicie biskupi, byli w Kościele Jego pasterzami aż do skończenia świata. Żeby zaś episkopat był jedyny i niepodzielny, postawił nad innymi Apostołami świętego Piotra i w nim ustanowił trwałą i widzialną zasadę i fundament jedności i wspólnoty".

  Rozumiem, że inne wspólnoty, które nie akceptują m.in. powyższego nauczania Vaticunum Secundum, np. protestanci, prawosławni, muzułmanie, żydzi, buddyści, agnostycy, ateiści, również nie będą dla Kościoła Posoborowego "żadnym partnerem do negocjacji, ponieważ na temat wiary się nie negocjuje", dostaną kijem i nie będzie z nimi np. wspólnych modlitw? To by oznaczało koniec posoborowego ekumenizmu.
 • LEFEBVRYSTA
  05.10.2012 21:54
  Gratuluję tobie <<MICHAEL>>.całkowicie akceptuje twolą logiczną i spoją argumentację.Z nowym pryncypałem KDW jest tak.My- Kościół Rzymski-słowami abp.L.G MULLERA mówimy:8+7=20! Bractwo odpowiada:To błąd! Tak!?Mówi- abp L.G.Muller-to koniec rozmowy!!!Ta parabola sytuacyjna jest tak silna,jak elektromagnes na złomowisku samochodów!!! Wiem ,że nik mój działa na admianistatora forum jak płachta na byka i moje komentaze się nie ukazują dlatego dobrze byś -ty administratorze -wiedział to co ci sie wydaje ,że wiesz najlepiej. Z BOGIEM
 • Synek
  06.10.2012 11:16

  Aż 54 forumowiczów, jak zwykle „uskrzydlonych znawców” wypowiedziało się już tu o tym, co dopiero dziś, 06 października, ogodz 18:00 wypowiedziane będzie w NDR-Runndfunk, cytuję:
  „Auf NDR Kultur gibt Kurienerzbischof Müller das erste längere Hörfunk-Interview nach seiner Ernennung.”
  ps.:
  http://www.ndr.de/ndrkultur/programm/sendungen/das_gespraech/mueller591.html
   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.