130 lat temu wrócili do Polski

W sobotę 9 listopada w klasztorze redemptorystów w Krakowie zakończyły się obchody 130. rocznicy powrotu redemptorystów do Polski. W ramach spotkania z udziałem redemptorystowskich wspólnot formacyjnych dyskutowano o powołaniu kapłańsko-zakonnym.

Redemptoryści obchodzili też 80. rocznicą śmierci sługi Bożego o. Bernarda Łubieńskiego. W części przedpołudniowej rocznicowego spotkania z udziałem redemptorystowskich wspólnot formacyjnych: postulatu, nowicjatu i seminarium oraz wychowawców i innych współbraci został podjęty temat powołania kapłańsko-zakonnego.

Konferencję zatytułowaną „Wartość powołania kapłańsko-zakonnego na tle obecnej sytuacji społeczno-kulturowej” wygłosił o. Tomasz Protasiewicz OFMCap, magister nowicjatu kapucynów z Sędziszowa Małopolskiego. Młodzi redemptoryści w ramach dzielenia się w grupach dyskusyjnych zastanawiali się, jak dobrze i owocnie przeżyć Rok Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego, obchodzony w całym Zgromadzeniu od 1 sierpnia 2013 do 9 listopada 2014.

Po południu uczestnicy spotkania rocznicowego udali się w pielgrzymce do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie włączyli się w modlitwę koronką do Bożego Miłosierdzia. Następnie odbyła się projekcja premierowa nowego filmu powołaniowego pt. „Sequela – pójdź za mną” w reżyserii br. Piotra Kochańskiego, przygotowanego z inicjatywy Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów.

Całe wydarzenie odbywało się w dniu 281. rocznicy założenia Zgromadzenia Redemptorystów, a jedną z  intencji tego świątecznego dnia była modlitwa o nowe powołania do tego misyjnego Zgromadzenia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg