Fala przemocy uderza w Kościół

Na porządku dziennym są zabójstwa, porwania, napady. Biskupi proszą władze Meksyku o interwencję.

Episkopat Meksyku zaapelował do władz federalnych o skuteczniejszą walkę z falą przemocy, jaka nie oszczędza tego kraju. Na porządku dziennym są tam zabójstwa, porwania, napady i próby zastraszania. Biskupi zwracają uwagę, że za tymi ponurymi zjawiskami kryją się problemy społeczne, które domagają się odpowiedniej „strategii na rzecz jakości życia obywateli i integralnego rozwoju”. 

Meksykańscy biskupi są świadomi, że nasilenie przestępczości zorganizowanej zaczyna uderzać również w Kościół i jego struktury duszpasterskie. Coraz częściej ofiarą szantaży i wymuszeń padają księża. Wielu otrzymuje telefoniczne pogróżki. „Wzywamy wszystkich ludzi dobrej woli do podjęcia wysiłków na rzecz pozytywnego, kreatywnego i solidarnego przeciwstawienia się wszelkim formom przemocy oraz budowania sprawiedliwego, pokojowego i zasobnego społeczeństwa” – napisali biskupi Meksyku.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.