Powstał pomnik dziecka utraconego

W Bochni na cmentarzu św. Rozalii powstał pomnik Dziecka Utraconego. 15 października w Polsce to właśnie Dzień Dziecka Utraconego. Inicjatorem budowy pomnika w Bochni jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z parafii św. Pawła Apostoła.

Jednocześnie „w mieście odbywa się III Kongres Rodziny pod hasłem «W służbie życiu» – mówi Tadeusz Pawłowski, prezes oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła Apostoła w Bochni. – Zaplanowaliśmy na ten dzień całą tematykę związaną z dzieckiem utraconym, z całą traumą, jaką przeżywają rodzice, z ich miłością do tych dzieci, bo okazuje się, że trauma, którą przeżywają, jest wynikiem miłości, przede wszystkim zatroskania, czy te dzieci zostaną zbawione. Już nie tyle z tego powodu, że zostały stracone, ale czy zostaną zbawione” – podkreślił prezes Pawłowski.

Pomnik według projektu krakowskich rzeźbiarzy Agnieszki i Marka Maślańców przedstawia osobę z wyrzeźbionym w popiersiu negatywem dziecka w okresie prenatalnym. W dolnej części znajduje się krzyż z napisem: „Nadzieja zbawienia”, a u podnóża pomnika umieszczono zdanie: „Z miłości do dzieci utraconych”.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama