Rodziny na Jasnej Górze

Kryzys małżeństwa jest konsekwencją kryzysu wiary – przypomniał na Jasnej Górze bp Andrzej Czaja. Ordynariusz opolski wygłosił kazanie do uczestników 29. ogólnopolskiej pielgrzymki rodzin. Dwudniowe spotkanie przebiegało pod hasłem: Polska odnawia małżeńskie śluby.

Zdaniem nowego przewodniczącego Rady Episkopatu ds. Rodziny bp Jana Wątroby, w Polsce zbyt mało mówi się dziś o pięknie małżeństwa i „domowych kościołach”. „Myślę, że trzeba dziś pozytywnej narracji, czyli ukazania piękna życia małżeńskiego, heroizmu trwania. Niekiedy rzeczywiście jest to bohaterstwo, trzeba pokazywać piękno rodzin zwłaszcza tych wielodzietnych”.

Z kolei w kazaniu bp Andrzej Czaja zauważył, że dziś zbyt dużo uwagi rodziny poświęcają zdobywaniu środków materialnych zapominając o tym, że dom buduje się przede wszystkim na wzajemnych relacjach i miłości: „Miarą bowiem domu nie jest dostatek, ale to co się wydarza miedzy ludźmi, między domownikami. Tymczasem dzisiaj są wspaniałe budynki, płoty, domy pokoje, tylko tak często brakuje ciepła i miłości” – powiedział bp Czaja.

Biskupi podkreślają, że choć od państwa mamy prawo domagać się prowadzenia odpowiedniej polityki prorodzinnej, podejmowania rozmaitych projektów i akcji, to jednak i z naszej troski o Polskę musi wynikać współpraca z rządzącymi, przede wszystkim, w wsparciu ich modlitwą.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg