Jan Paweł II i młodzi

Ekspozycję multimedialną "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi" otwarto w piątek w Żywcu. Poprzez fotografie, filmy, animacje i pamiątki przybliża ona spotkania papieża z młodzieżą.

Ekspozycja wpisuje się w trwający w Kościele Rok Wiary oraz Światowe Dni Młodzieży. "Celem wystawy jest pokazanie, że błogosławiony Jan Paweł II był przyjacielem młodzieży - jako kapłan, biskup, kardynał i papież" - poinformowali organizatorzy ekspozycji multimedialnej.

Motywem przewodnim tej ekspozycji jest słynne zdjęcie przedstawiające papieża oglądającego w Watykanie występ młodego człowieka, który tańczy break dance. Zdjęcie znajduje się również na afiszu zapowiadającym wystawę.

Na wystawie oglądać można m.in. unikatowe fotografie, archiwalne filmy z lat 60., animacje, teledyski, materiały filmowe z pielgrzymek papieża do Polski oraz pamiątki z nim związane takie jak m.in. rowery, menażki, plecaki, kajak. Jedną z ciekawostek jest archiwalny zapis audio piosenki pt. "Czerwony pas" śpiewanej przez Karola Wojtyłę. Na wystawie zamontowano także kilka stanowisk z monitorami, na których można oglądać m.in. film będący zapisem jednej z wypraw na kajaki.

"Generalnie na wystawie można oglądać papieża w otoczeniu młodych osób. Chcieliśmy pokazać skąd się wzięły te Światowe Dni Młodzieży. Papież przeniósł przecież swoje doświadczenia z Polski. Pierwsze takie spotkania młodych organizował przy parafii św. Floriana w Krakowie" - powiedział PAP prezes Wydawnictwa i Studia Filmowego Anima Media ks. Paweł Danek z kurii diecezjalnej bielsko-żywieckiej, które jest organizatorem przedsięwzięcia.

Współorganizują go m.in. Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Żywcu.

Wystawa "Nie lękajcie się młodości! Karol Wojtyła - Jan Paweł II i młodzi" potrwa od piątku do 18 sierpnia. Oglądać ją można na terenie parku w Żywcu (hala namiotowa przy wejściu do parku). Następnie wystawa będzie pokazywana m.in. w Chorzowie i Gdańsku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama