Bierność wobec wzmożonych aktów antychrześcijańskiej agresji zarzuciła policji Egipska Inicjatywa Praw Osoby (Egyptian Initiative for Personal Rights).
Zaapelowała ona do tymczasowych władz Egiptu o podjęcie kroków celem zapewnienia natychmiast bezpieczeństwa wszystkim obywatelom i ukarania winnych. Zwróciła uwagę na nasilenie się napadów na chrześcijan od czasu odsunięcia 3 lipca od władzy Mohameda Mursiego. Islamscy zwolennicy byłego prezydenta przypisują koptyjskiej mniejszości udział w spisku celem jego obalenia przez armię.
Wspomniana organizacja pozarządowa wymienia szereg ataków na kościoły różnych wyznań i chrześcijańskie domy, do jakich doszło ostatnio w kilku egipskich prowincjach. Zwraca uwagę, że w Naga Hasan w prowincji Luksor, gdzie 5 lipca po śmierci muzułmanina przypisanej chrześcijanom podpalono ich domy, zamordowano też czterech Koptów. Również skutkiem ataków islamistów na dwa kościoły różnych wyznań w prowincji Al-Minja była jedna ofiara śmiertelna. Na Synaju po zabójstwie prawosławnego księdza dla bezpieczeństwa wiernych trzeba było zamknąć kościoły.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.