Rio de Janeiro: ŚDM w internecie

Nie możesz jechać do Rio? Obejrzyj Światowe Dni Młodzieży w sieci!

Ci, którzy nie znajdą się w Brazylii na Światowym Dniu Młodzieży, będą mogli śledzić jego przebieg w internecie. Papieska Rada ds. Środków Społecznego Przekazu uruchomiła już w tym celu portal „Pope To You” (www.pope2you.net, Pinterest: pinterest.com/pope2you) w sześciu językach (angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i włoskim).

„Dzięki temu projektowi – powiedział kierujący watykańską dykasterią ds. mediów abp Claudio Maria Celli – tym wszystkim, którzy nie będą mogli udać się do Rio de Janeiro, da się możność zobaczenia tego, co się tam dzieje, oczyma innych młodych chrześcijan. W ten sposób przeżyją z bliska wielkie emocje tych bogatych w wydarzenia dni”.

Na portal www.pope2you.net można nadsyłać fotografie, które zostaną zebrane i przekazane Papieżowi. „Pope To You Vatican” jest już na Facebooku: https:// www.facebook.com/popetoyou.pccsvatican.

Dodajmy, że w Muzeum Sztuk Pięknych w Rio de Janeiro otwarto oficjalną wystawę Światowego Dnia Młodzieży, zatytułowaną „Śladami Chrystusa”. Zainaugurował ją 7 lipca przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich, kard. Stanisław Ryłko. Potrwa ona do 13 października br. Można na niej zobaczyć szereg arcydzieł z Włoch i z Watykanu, nigdy dotąd nie wystawianych w Ameryce Łacińskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama