Dziś rozpoczyna się XXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, pod hasłem "Mocni wiarą”.
Już po raz 21. Rodzina Radia Maryja pielgrzymuje na Jasną Górę. Uczestnicy pielgrzymki będą dziękować Bogu za zapowiedź kanonizacji bł. Jana Pawła II i „wywalczone przez miliony miejsce na cyfrowym multipleksie” oraz jak zapowiada dyrektor toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk będą „modlić się o wolność słowa, o wolność dla katolików, o niedyskryminowanie katolików”.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Mocni wiarą”. Rozpocznie się ona dziś wieczorem o godz. 18. Mszą św. na jasnogórskich wałach pod przewodnictwem biskupa świdnickiego Ignacego Deca. Sobotnie spotkanie zakończy się modlitwą Apelu Jasnogórskiego, który poprowadzi przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów o. Janusz Sok CSsR.
Centralnym punktem pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia, której przewodniczył będzie metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. TV Trwam. Homilię wygłosi metropolita częstochowski abp Wacław Depo, przewodniczący Rady KEP ds. środków Społecznego Przekazu. Modlitewne spotkanie zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Pielgrzymce tradycyjnie towarzyszyć będą patriotyczne koncerty. Wystąpi Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka, Orkiestra Dęta Kopalni Węgla Kamiennego Sośnica, Servi Domini Cantores, Maciej Wróblewski oraz Orkiestra Koncertowa Victoria Parafii Matki Boskiej Zwycięskiej z Warszawy Rembertowa.
Jak podkreślają organizatorzy, „Rodzina Radia Maryja zawsze licznie przybywa do Matki Bożej. W ten sposób pokazuje swoje całkowite oddanie się i zawierzenie opiece Maryi”. Dodają też, że w tym roku „słuchacze i przyjaciele rozgłośni będą mogli podziękować Matce Przenajświętszej za otrzymane łaski oraz dar istnienia toruńskiej rozgłośni i wszystkich dzieł przy nim powstałych”.
„Rodzina Radia Maryja udaje się do stóp Jasnogórskiej Pani z dziękczynieniem za zapowiedź kanonizacji bł. Jana Pawła II, a także wywalczone przez miliony osób miejsce dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie". „Idziemy do Matki Najświętszej najpierw dziękować, przepraszać, prosić i słuchać, co Ona ma nam do powiedzenia” - podkreśla o. dr Tadeusz Rydzyk.
Dyrektor Radia Maryja dodaje jednocześnie, że „w dalszym ciągu idziemy modlić się o wolność słowa, o wolność dla katolików, o niedyskryminowanie katolików. Widzimy tę dyskryminację przez odbieranie możliwości medialnych” –uważą założyciel i dyrektor toruńskiej rozgłośni.
Przypomnijmy, że 5 lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała miejsce na cyfrowym multipleksie Fundacji „Lux Veritatis” na nadawanie kanału społeczno-religijnego Telewizji Trwam. Zajmie ona miejsce na MUX-1 zwolnione wiosną 2014 r. przez Telewizję Polską.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.