PSL zabiega o poparcie Radia Maryja?

W ramach nowego otwarcia ludowcy zamierzają m.in. zacieśnić kontakty z Radiem Maryja, twierdzi "Rzeczpospolita". Ma to być jeden z kluczowych elementów zapowiedzianego przez Janusza Piechocińskiego budowania nowej, szerszej formacji centroprawicowej.

Gazeta dowiedziała się, że ostatnio na jednym ze spotkań z politykami PSL Piechociński oświadczył wprost, że będzie chciał się bardziej udzielać w prawicowych mediach. Ze szczególnym naciskiem wymienił Radio Maryja i telewizję Trwam, sugerując, że trzeba się postarać o sympatię tego środowiska.

Ludowcy wierzą, że w większym otwarciu na Kościół pomoże im najnowszy nabytek, czyli pos. Andrzej Dąbrowski z Solidarnej Polski, którego polityczny transfer do PSL ogłoszono w ub. tygodniu.

Dąbrowski wielokrotnie krytykował Krajową Radę Radiofonii i Telewizji za to, że nie przyznała katolickiej stacji o. Tadeusza Rydzyka koncesji na cyfrowym multipleksie. Był częstym gościem zarówno w Radiu Maryja, jak i telewizji Trwam. PSL liczy, że teraz stanie się dla nich łącznikiem z tym środowiskiem. Z informacji "Rz" wynika, że po przejściu do Stronnictwa już poczynił pierwsze kroki w tym kierunku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama