Dominikanie odcinają się od tez o. Wiśniewskiego

Prowincjał zakonu o. Krzysztof Popławski OP wydał specjalne oświadczenie ws artykułu w "Tygodniku Powszechnym"

Kontrowersyjny tekst o. Ludwika Wiśniewskiego OP - "Kto niszczy polski Kościół" - ukazał się w "Tygodniku Powszechnym". W artykule o. Wiśniewski niezwykle krytycznie i jednostronnie wypowiada się na temat o. Tadeusza Rydzyka i prowadzonych przez niego mediów. Dominikanin w ostrych słowach oskarża środowisko słuchaczy Radia Maryja o niszczenie Polski i społeczeństwa. W tej sprawie specjalne oświadczenie wydał prowincjał dominikanów, o. Krzysztof Popławski OP. Publikujemy treść oświadczenia:

Oświadczenie Prowincjała Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego.

W związku z opublikowaniem przez Tygodnik Powszechny dwuczęściowego artykułu o. Ludwika Wiśniewskiego OP ("Kto niszczy polski Kościół cz. I", Nr 9(3321) - 3 marca 2013 r.;  "Kto niszczy polski Kościół cz. II", Nr 10(3322) - 10 marca 2013 r.) chciałbym oświadczyć, iż przedstawione w nim tezy nie wyrażają stanowiska całej Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego.

Mając na względzie dobro Kościoła w Polsce zachęcam do podjęcia dialogu oraz otwartej, pełnej szacunku dyskusji na temat tej publikacji.

Niech św. Tomasz, którego w naszym Zakonie dzisiaj uroczyście wspominamy, wspiera nas w poszukiwaniu prawdy o Bogu, o Kościele i o nas samych.

Krzysztof Popławski OP
Prowincjał

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama