O. Rydzyk dziękuje KRRiT

O. Tadeusz Rydzyk podziękował na antenie Radia Maryja Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji za przyznanie w piątek miejsca dla Telewizji Trwam na pierwszym multipleksie. Podziękował też wszystkim, którzy wspierali starania o koncesję.

Redemptorysta zaznaczył, że na razie jest to tylko ogłoszenie decyzji, deklaracja przyznania miejsca na multipleksie, ale nie faktyczne przyznanie miejsca i "jeszcze wszytko może się zdarzyć".

"Jeżeli to prawda to Gloria Patri et Filio et Spiritui (Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu). (...) Jeżeli to jest prawda, że KRRiT przyznała, to bardzo dziękujemy, bardzo dziękuję. (...) I chwała wszystkim tym, którzy to przyznali, Krajowej Radzie, że to zrobiła, mimo że było tyle oporów. Dziękujemy" - powiedział o. Rydzyk w Radiu Maryja.

O. Rydzyk podziękował też wszystkim, który wspierali starania o uzyskanie prawa nadawania z multipleksu cyfrowego. Podziękował Episkopatowi Polski, abp. Józefowi Michalikowi, biskupom, księżom, posłom i senatorom, organizatorom 175 marszów w obronie TV Trwam, organizatorom i uczestnikom akcji zbierania ponad 2,5 mln podpisów pod petycjami do KRRiT, uczestnikom trwającego prawie dwa lata protestu przed siedzibą KRRiT.

Zakonnik podkreślił, że cieszy się z decyzji KRRiT, ale - według niego - to jest pewien etap, a nie zakończenie sprawy. "Przyznanie miejsca na multipleksie nie znaczy, że to mamy, że to będzie. To są miejsca, które jeszcze ma TVP. Ja już mam takie doświadczenie. (...) Nawet od dokumentu na piśmie do faktu jest daleka droga. Znając przeróżne działania... Ileż ten rząd naobiecywał, ile doświadczamy od tej ekipy" - mówił duchowny.

O. Rydzyk przypomniał, że Fundacja Lux Veritatis w pierwszym rozdaniu, w zeszłym roku, nie otrzymała TV Trwam miejsca na multipleksie. "Na tym oczywiście dużo straciliśmy. Wielu weszło na ten rynek i oni mają już widzów, a my jeżeli wejdziemy, to już będzie tak, że ci widzowie są już zagospodarowani" - podkreślił.

KRRiT w piątek przyznała Fundacji Lux Veritatis, będącej nadawcą TV Trwam, miejsce na pierwszym multipleksie. Decyzja zapadła jednomyślnie, fundacja spełniła wszystkie wymagania formalne.

Telewizja o. Rydzyka startowała w konkursie na nadawanie na pierwszym multipleksie po raz drugi. Tym razem o koncesję na nadawanie kanału społeczno-religijnego ubiegały się dwa podmioty: fundacja Lux Veritatis i spółka Wieczorna.pl. Jak powiedział przewodniczący KRRiT Jan Dworak, wniosek jedynej konkurentki TV Trwam został odrzucony w piątek ze względów formalnych.

«« | « | 1 | » | »»
 • Tadeusz
  05.07.2013 23:02
  Hi, hi, Dworak i jego świta próbuje ratować lecące na łeb, na szyję wyniki sondaży PO. A może i własną skórę przed Trybunałem Stanu...
 • ungarer
  06.07.2013 06:44
  Niech żyje Polska!
 • Kocham Polskę - KAM
  06.07.2013 12:15
  Ateiści i agnostycy są pewnie wściekli jak nic, że TV Trwam dostała miejsce na multipleksie. Już widzę artykuły na racjonaliście.pl, Faktach i Mitach oraz NIE Urbana - "KATOLE DOSTAŁY MULTIPLEKS" lub "ZNOWU JESTEŚMY OPANOWANI PRZEZ KATOLICKĄ SEKTĘ" albo "KRRiTV UDOWODNIŁA, ŻE JESTEŚMY JAK ABORYGENI". Adam Michnik i Gazeta Wyborcza mało zawału nie dostaną. Palikot to już paznokcie obgryza ze złości. TVN zacznie bić na alarm. Będzie ciekawie.
 • MacBlacker
  08.07.2013 12:51
  Kolejna klęska obozu reżimowego!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.