Przygotowania do papieskiej wizyty w Rio

W ramach przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży z wizytą w Brazylii przebywa Alberto Gasbarri, odpowiedzialny za przygotowywanie papieskich podróży zagranicznych.

 Dyrektor administracyjny Radia Watykańskiego spotkał się w Rio de Janeiro z tamtejszym arcybiskupem Oranim João Tempestą, który jest przewodniczącym komitetu lokalnego Światowego Dnia Młodzieży, z nuncjuszem apostolskim abp. Giovannim d’Aniello, a także z przedstawicielami władz federalnych, stanowych i municypalnych.

Przedstawiciel Watykanu odwiedził także brazylijskie sanktuarium narodowe w Aparecidzie. Następnego dnia po inauguracji pontyfikatu Papież Franciszek, przyjmując prezydent Brazylii Dilmę Rousseff, wyraził pragnienie odbycia pielgrzymki do Aparecidy, co zostało przyjęte w tym kraju z entuzjazmem tak przez władze, jak i społeczeństwo.

Podczas pobytu w Rio de Janeiro Gasbarri zaznaczył, że przed udaniem się do Brazylii przedstawił Papieżowi dokładny program Światowego Dnia Młodzieży z jego udziałem. Ponadto wyraził podziękowanie wszystkim zaangażowanym w przygotowanie wizyty Ojca Świętego, jak również Światowego Dnia Młodzieży. „Mieliśmy już przygotowany dokładny program na przełomie października/listopada ubiegłego roku, ale nastąpiła zmiana. Mały szczegół: zmienił się Papież” – powiedział z poczuciem humoru watykański gość.

W trakcie wizyty w Aparecidzie przedstawiciel Watykanu spotkał się z miejscowym arcybiskupem kard. Raymundo Damasceno Assisem, w którym uczestniczył rektor tego narodowego sanktuarium ks. Domingos Sávio, a także osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Papieża.

W wywiadzie prasowym kard. Damasceno Assis wyraził radość z potwierdzenia przez przedstawiciela Watykanu pielgrzymki Papieża Franciszka do Aparecidy. Jednocześnie purpurat zaznaczył, że jeszcze nie ma dokładnej daty ani szczegółowego programu pobytu Ojca Świętego w tym największym sanktuarium maryjnym Ameryki Łacińskiej. Według purpurata oficjalny program papieskiej wizyty w Rio de Janeiro i Aparecidzie zostanie podany do wiadomości w maju.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg