Kiko Argüello: Papież przyciągnie młodzież

Założyciel Neokatechumenatu podkreśla, że Franciszek zachwyca prostotą i świadectwem

„Duch Święty to artysta, który wciąż nie przestaje nas zaskakiwać” - w ten sposób wybór nowego Papieża i pierwsze godziny pontyfikatu komentuje Kiko Argüello. Założyciel Drogi Neokatechumenalnej podkreśla, że Franciszek to przede wszystkim człowiek, który swą prostotą i świadectwem pociągnie młodzież. 

„Ubóstwo i przepowiadanie Ewangelii - te dwa elementy charakteryzują jego posługę. Jest to coś wręcz życiowego dla Kościoła: ubodzy i kerygmat. Franciszek do człowiek bardzo prosty, nad wyraz inteligentny, o nieprzeciętnym kręgosłupie duchowym – podkreśla Kiko Argüello. – Pamiętam, że gdy głosiliśmy Ewangelię na ulicach Buenos Aires dotarliśmy pod katedrę i tam na placu prowadziliśmy swą misję. Kiedy się z nami później spotkał powiedział: «Do mnie jednak nie zaszliście, by podzielić się Ewangelią. Ja także potrzebuję Dobrej Nowiny»”.

«« | « | 1 | » | »»
 • Wlek
  17.03.2013 10:36
  Znaki czasu.
  Jeśli wybór papieża Franciszka I jest odpowiedzią i podpowiedzią Ducha Św. na to, czego nam nie dostaje, to należy sięgnąć do historycznych czasów, w których żył św. Franciszek i przypomnieć sobie, czego dobrego zdaniem tego świętego ludziom nie dostawało i czego złego mieli w nadmiarze. Odpowiedź nie jest trudna.

  Pochwalony bądź, mój Panie, ze wszystkimi Twymi stworzeniami,
  nade wszystko z panem bratem Słońcem,
  bo jest on lampą dnia i nim rozświetlasz naszą drogę.
  Jakże on piękny, promieniejący i pełen blasku.
  O Tobie, o Najwyższy, daje nam wyobrażenie...
 • gosc sobotni
  17.03.2013 15:32
  wielka szkoda, że murzyn nie zostal papieżem
 • Ika
  18.03.2013 23:14
  JAk dobry jest Bóg!
 • Irminka
  19.03.2013 22:01
  Taki człowiek jest mi potrzebny. Który podkreśla, że nadal potrzebuje ewangelizacji i będzie się nawracał razem ze mną!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.