„Aby prawda o rodzinie, jako związku kobiety i mężczyzny, zwyciężała w naszej Ojczyźnie” - taka jest główna intencja Akademickiej Sztafety Postnej zaproponowanej przez Duszpasterstwo Akademickie Archidiecezji Częstochowskiej.
- Wystarczy zadeklarować choćby jeden dzień postu o chlebie i wodzie, aby włączyć się w to wielkie i ważne dzieło. Koniecznie ma być to post o chlebie i wodzie, bez żadnych kompromisów - wyjaśniają organizatorzy „Sztafety”.
Dla chętnych do wzięcia udziału w „Sztafecie” na stronie internetowej duszpasterstwa www.emaus.czest.pl umieszczony został specjalny kalendarz, w którym każdy uczestnik może zadeklarować konkretny dzień postu i wpisać się do kalendarza.
Duszpasterstwo Akademickie „Emaus” w Częstochowie od 2007 r. ma własny kościół i parafię personalną, pierwszą w Polsce. Patronami duszpasterstwa akademickiego archidiecezji częstochowskiej są św. Ireneusz Biskup i Męczennik i św. Teresa Benedykta od Krzyża Edyta Stein.
Obok tradycyjnych sposobów formacji studentów Duszpasterstwo Akademickie w Częstochowie proponuje także: seminarium odnowy wiary, modlitewne spotkanie Taizé z medytacją biblijną, „Dialogi Nikodemowe” - adorację Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi i kierownictwa duchowego.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.