Tragedia w czasie nabożeństwa

Do tragicznego wydarzenia doszło w czasie nabożeństwa, zielonoświątkowej wspólnoty Uniwersalnego Kościoła Królestwa Bożego w stolicy Angoli, Luandzie.

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 120 zostało poszkodowanych w wyniku stratowania przez tłum lub uduszenia z braku powietrza, na stadionie Cidadela, gdzie wierni zebrali się aby celebrować początek nowego roku.

Rzecznik luandyjskiej straży pożarnej, Faustino Sebastião, powiedział, że do tragedii doszło, gdy tłum próbował dostać się na stadion. Wśród ofiar jest przynajmniej czworo dzieci.   

Euronews At least 13 killed in Angola stadium vigil crush
Uniwersalny Kościół Królestwa Bożego (Kościół Powszechny Królestwa Bożego) został założony w 1977 r. w Brazylii, przez Edira Macedo. Aktualnie jest obecny w prawie 200 krajach, popularny w strefach języka portugalskiego. Głosi tzw. teologię sukcesu, zakładającą, iż o sukces należy się modlić i dążyć do niego.

Wg. tzw. "ewangelii sukcesu" zdrowie i dobrobyt materialny są wolą Boga dla człowieka wierzącego. Wewnątrz ruchów zielonoświątkowych nie brak krytyków tej nauki.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama