Wenezuela: to będą ważne wybory

Kościół apeluje o odpowiedzialne głosowanie podczas wyborów samorządowych.

„To będą bardzo ważne wybory, ponieważ mamy wybrać takie osoby, które są najbliżej problemów ludności i znają sposób, jak te problemy rozwiązać. Dlatego potrzebna jest atmosfera spokoju we wszystkich środowiskach, a także aktywny udział w głosowaniu”. Takie stanowisko w przeddzień wyborów samorządowych w Wenezueli wyraził kard. Jorge Urosa Savino. Kraj ten wybiera dzisiaj 23 gubernatorów, 237 członków rad i 8 przedstawicieli ludności tubylczej.

Arcybiskup Caracas dodał, że liczy na wysoką frekwencję w punktach wyborczych we wszystkich stanach. Uważa bowiem, że uczestnictwo w głosowaniu będzie najlepszym dowodem na rzeczywiste poszukiwanie tego, co w tej chwili dla kraju jest najlepsze. Hierarcha zachęcił także do modlitwy o zdrowie dla prezydenta Hugo Cháveza.

Sytuacja polityczna w Wenezueli jest bardzo delikatna. 9 grudnia we wszystkich kościołach odczytany został przedwyborczy list biskupów. Hierarchowie wyrazili w nim nadzieję, że Centralna Komisja Wyborcza będzie czuwać nad właściwym przebiegiem głosowania i że nie dojdzie nigdzie do pogwałcenia prawa. Zaapelowali też do sił porządkowych, by zagwarantowały w całym kraju spokój i bezpieczny przebieg głosowania.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg