Watykan gotowy do dialogu z Maduro

Kard. Jorge Urosa Savino o sytuacji w Wenezueli.

„Papież Franciszek wyraził solidarność z naszym narodem w związku sytuacją, którą przeżywamy. Zachęcił nas, abyśmy szli naprzód, pracowali dla naszego ludu jako pasterze Kościoła, którzy troszczą się o swoich wiernych” – stwierdził w wywiadzie dla Unión Radio kard. Jorge Urosa Savino, odnosząc się do spotkania delegacji biskupów wenezuelskich z Papieżem podczas jego wizyty w Kolumbii. Dodał, że Franciszek nie wydawał im żadnych konkretnych wskazówek, ale wsłuchiwał się w ich relacje o pogarszającym się kryzysie politycznym i o radykalizacji zachowań rządu.

Arcybiskup stołecznego Caracas ujawnił także, że biskupi poinformowali Papieża o okrutnym traktowaniu więźniów politycznych oraz o prześladowaniu burmistrzów opowiadających się po stronie opozycji. „Ojciec Święty powiedział nam – kontynuował purpurat – że zrobił wiele, aby przekonać prezydenta Nicolasa Maduro do rozwiązania problemów będących przyczyną obecnego kryzysu, w wyniku którego ludzie umierają z głodu albo jedzą odpadki”. Jak powiedział kard. Jorge Urosa, Papież prawdopodobnie jeszcze w czerwcu napisał list do prezydenta Wenezueli, ale nie wiadomo, czy otrzymał odpowiedź. Wenezuelski hierarcha potwierdził, że Stolica Apostolska jest nadal gotowa do udziału w dialogu z rządem, ale na jasnych i zagwarantowanych warunkach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.