Arcybiskup o „końcu świata” wg Majów

Prefekt Kongregacji Nauki Wiary uważa, że mówienie o końcu świata związane z tym, że kalendarz Majów kończy się na dacie 21 grudnia 2012 roku, jest nieodpowiedzialne i nie ma sensu.

W rozmowie z niemieckim magazynem „Focus” abp Gerhard Ludwig Müller powiedział, że wzbudza „to tylko bezsensowny zamęt, a chrześcijanie w ogóle nie mówią o końcu świata”. "Lęk przez przyszłością nie jest bowiem zgodny z wiarą chrześcijańską, gdyż wiedzą, że ostatni dzień życia jest dniem radości pełnej nadziei na to, co nadejdzie" - zaznaczył hierarcha.

Odnosząc się do daty zapowiadanego końca świata na 21 grudnia br. abp Müller podkreślił, że w swoim kalendarzu ma zaplanowane terminy również po tej dacie, „ale może być tak, że już za sekundę mogę stanąć przed Najwyższym Sędzią”.

Poproszony o osobiste życzenia na Boże Narodzenie prefekt Kongregacji Nauki Wiary życzył, aby "ludzie bardziej solidaryzowali się z sobą, aby cieszyli się z tego, że są ludźmi i z zaangażowaniem kroczyli w przyszłość”. "W czasie Bożego Narodzenia ludzie nie powinni przekazywać sobie pustych życzeń błogosławieństwa, lecz w sposób konkretny być przyjaznymi dla dzieci” - powiedział.

W historycznym systemie kalendarzowym najbardziej rozwinięty był kalendarz Majów, tubylczej ludności Ameryki Środkowej. Ich kalendarz zaczyna się w 3114 roku przed Chrystusem, a kończy datą 21 grudnia 2012. Naukowcy jednak zaprzeczają, aby szerząca się stąd opinia o „końcu świata” była realna, a wynika to choćby z różnic w pomiarze czasu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg