O potrzebach krajów rozwijających się

Wrocławski oddział Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” zaprasza na Tydzień Edukacji Globalnej.

W tym roku odbędzie się XIV edycja imprezy. Od 19 do 25 listopada odbędą się trzy spotkania pod hasłem „A co dla Ciebie jest ważne?”. Celem tygodnia jest poruszenie problematyki różnorodności i nierówności w skali lokalnej i globalnej oraz poszerzenie świadomości dotyczącej problemów krajów rozwijających się.

Tydzień Edukacji Społecznej to spotkania z wolontariuszami, dyskusje, warsztaty i prezentacje dotyczące problematyki krajów misyjnych oraz sprawiedliwego handlu. Zaplanowano również projekcję filmu i grę edukacyjną. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa zdjęć autorstwa Manueli Ciszek i Kai Jarsz, wolontariuszek, które uczestniczyły w projekcie pt. „Praca wolontaryjna w charakterze wychowawców w domu dziecka w Tarija w Boliwii” realizowanego w 2012 roku ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Organizatorzy zapraszają do budynku C13 Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego 23–25. Udział we wszystkich punktach programu jest bezpłatny. Szczegóły i harmonogram spotkań jest dostępny tutaj.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama