Takie są owoce nowej antropologii

Bez wiary nasze dzieci nigdy nie będą bogate. Natomiast jeśli będą miały wiarę, nigdy nie będą biedne – powiedział kard. Tarcisio Bertone cytując słowa Giuseppego Toviniego, włoskiego bankiera, którego Jan Paweł II przed 14 laty zaliczył w poczet błogosławionych.

Zdaniem watykańskiego sekretarza stanu słowa te dobrze ilustrują sytuację, w jakiej znalazła się dzisiaj Europa. U źródeł jej kryzysu leżą bowiem nie tyle błędy w sztuce bankowej czy ekonomicznej, ale przede wszystkim decyzje o charakterze etycznym. Ponosimy konsekwencje nihilistycznej i indywidualistycznej antropologii, która ma swoich mistrzów i swój święty „kanon”. Dlatego też dla ratowania Europy i jej gospodarki nie wystarczy jedynie kolejne zaciskanie pasa czy reformy. Trzeba powrócić do etyki opartej na prawie naturalnym – podkreślił kard. Bertone.

O „Etyce, gospodarce i społeczeństwie” kardynał sekretarz stanu mówił 3 listopada wieczorem w Cuneo w północnych Włoszech. Został tam zaproszony przez włoskie stowarzyszenie Insieme, które promuje obecność katolików w życiu publicznym.

«« | « | 1 | » | »»
 • katolik
  04.11.2012 18:44
  SW II zbiera gorzkie owoce.
  Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!!! 1P 5.8
  Dlatego polecam rady praktyczne jak uniknąć piekła. Kto chce skorzystać niech skorzysta a kto nie, to jego sprawa.
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.