Przebywający w Armenii przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch, został przyjęty wczoraj przez tamtejszego prezydenta Serzha Sargsyana.
Jak podało prezydenckie biuro prasowe, Sargsyan wyraził wielkie zadowolenie z wizyty przedstawiciela Watykanu, ponieważ jest to świadectwo dobrych i coraz bardziej zacieśniających się relacji jego ojczyzny ze Stolicą Apostolską. Jako pierwszy w dziejach kraj, który uznał chrześcijaństwo za swą oficjalną religię, bardzo cenimy międzynarodową rolę Watykanu, nie tylko ze względu na jego misję na rzecz pokoju i tolerancji, ale również z powodu konsolidacji chrześcijańskiego świata, której służy Stolica Apostolska – oświadczył prezydent Sargsyan.
W tym kontekście przypomniał on swą ubiegłoroczną wizytę w Watykanie i spotkanie z Papieżem. Długotrwałe wzajemne relacje oraz wspólne dziedzictwo duchowe i kulturowe zobowiązują nas do utrzymania tych relacji na jak najwyższym poziomie – podkreślił armeński polityk. Ze swej strony kard. Kurt Koch wyraził uznanie dla Armenii, która zdołała zachować swą wielowiekową chrześcijańską tradycję. Przypomniał też swą niedzielną wizytę u ormiańskiego katholikosa Karekina II i dobre relacje, jakie łączą Stolicę Apostolską z Ormiańskim Kościołem Prawosławnym.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.