Zwiedzanie na ekranie

Wirtualna replika Bazyliki Grobu Świętego pomaga pokonać czas i przestrzeń.

Organizacja pozarządowa „ATS pro Terra Sancta” wydała 14-minutowy film, który umożliwia trójwymiarowy spacer po Bazylice Grobu Świętego. Obraz jest dziełem włoskiego grafika Raffaella Zardoni i ks. Eugenio Alliata ze Studium Biblicum Franciscanum. Jego realizacja trwała dwa lata.

Aktualna wersja opiera się na wcześniejszej z 2010 roku. Prezentuje architekturę tego wyjątkowego miejsca na przestrzeni dziejów: od czasów budowy za cesarza Konstantyna, poprzez wyprawy krzyżowe i inne ważne wydarzenia, którym to miejsce zawdzięcza obecny kształt.

Wideo zabiera widza w przeszłość, rekonstruując kolejne fazy pierwotnego założenia, aby objąć jedną świątynią trzy najważniejsze miejsca - Grób, Golgotę i miejsce znalezienia Krzyża.

Animacja pozwala dotrzeć nawet do tych części bazyliki, które są zwykle zamknięte dla zwiedzających lub zarezerwowane na odprawianie obrzędów różnych wspólnot religijnych. Umożliwia także refleksję nad mikrokosmosem znaków i symboli najważniejszej świątyni chrześcijaństwa.

proterrasancta Holy Sepulchre, a 3D-journey back in time

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama