"Kiedy popatrzył mi w oczy, przestałem widzieć Jana Pawła II, poczułem spojrzenia Boga"

"Kiedy popatrzył mi w oczy, przestałem widzieć Jana Pawła II, poczułem spojrzenia Boga" – mówi jeden z rozmówców w filmie Wojtyła. Śledztwo w reżyserii Jose M. Zavali (reżysera m.in. „Tajemnicy ojca Pio”). Film powstał na stulecie urodzin św. Jana Pawła II. Zawiera nieznane fotografie, obrazy i oryginalne dokumenty oraz nagrania rzucające nowe światło na oblicze tego jednego z największych ludzi w historii.

Rafael Film WOJTYŁA. ŚLEDZTWO - oficjalny zwiastun PL

Przywołuje także świadectwa osób, które doświadczyły jego wstawiennictwa, jak również wypowiedzi ludzi mających pewność, iż swoje własne życie i zdrowie zawdzięczają wstawiennictwu tego świętego papieża W materiale wypowiadają się m.in.: kard. Stanisław Dziwisz, ks. Sławomir Oder, ks. Paweł Ptasznik, Marek Lasota, Shawn Carney....

Film Wojtyła.Śledztwo został zrobiony w konwencji thrillera-dokumentu, w którym wykorzystano materiały archiwalne, m.in. dotyczące zamachu na życie papieża z 13 maja 1981 r., do którego doszło na rzymskim placu św. Piotra. Hiszpański reżyser przedstawił m.in. wątki związane z inwigilowaniem byłego arcybiskupa Krakowa przez polskie komunistyczne służby bezpieczeństwa. Zdjęcia do filmu „Wojtyła. Śledztwo” kręcone były m.in. w Hiszpanii, Polsce oraz we Włoszech.
- Planowaliśmy premierę kinową w maju, ale pandemia pokrzyżowała te plany – mówi Przemysław Wręźlewicz z Rafael Film, polski dystrybutor. – Czekamy na decyzje i otwarcie kin. Wierzymy głęboko, że dla widzów ten film będzie wsparciem w tym trudnym czasie, którego wszyscy doświadczamy.

Wojtyła. Śledztwo, reż. J.M. Zavala, Hiszpania 2020, dystrybutor w Polsce: Rafael Film.
www.rafaelfilm.pl

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg