Lublin będzie pierwszym polskim miastem, w którym od października pojawią się ateistyczne billboardy. Za kampanię odpowiedzialne są tzw. środowiska racjonalistyczne.
Wielkoformatowe ogłoszenia mają się pojawić 1 października przy ulicach: Bernardyńskiej, Ruskiej, Kunickiego i Lubelskiego Lipca 80. Na czterech billboardach pojawią się hasła: "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę" lub "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam".
Organizatorami kampanii są środowiska lubelskie i ogólnopolskie, m.in. fundacja "Wolność od Religii" i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Ich zdaniem, jest to "protest przeciwko finansowaniu z budżetu państwa i obecności religii katolickiej w publicznych przedszkolach i szkołach" oraz początek dyskusji o tej części polskiego społeczeństwa, która wyznaje poglądy ateistyczne, a nie jest dopuszczona do głosu.
Jak deklarują ateiści, billboardy sfinansowane są z darowizn, będą wisieć przez ok. miesiąc. Mają się także pojawić w innych miastach: Częstochowie, Krakowie i Świebodzinie.
Kilka lat temu podobną kampanię, w środkach transportu publicznego, przeprowadzili ateiści w Londynie. Billboardy zachęcały do "nieprzejmowania się religijnymi hasłami, które straszą nie-chrześcijan piekłem i potępieniem". Brytyjskie wspólnoty chrześcijańskie odniosły się do tej inicjatywy ze spokojem.
Komentarz: Nuda, nie pazur
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.
Impuls do realizacji projektu pochodził od Żandarmerii Watykańskiej.
Pokój? Jedność? Doktryna społeczna? AI? Co może być jej tematem?