Ateiści w natarciu

Lublin będzie pierwszym polskim miastem, w którym od października pojawią się ateistyczne billboardy. Za kampanię odpowiedzialne są tzw. środowiska racjonalistyczne.

Wielkoformatowe ogłoszenia mają się pojawić 1 października przy ulicach: Bernardyńskiej, Ruskiej, Kunickiego i Lubelskiego Lipca 80. Na czterech billboardach pojawią się hasła: "Nie zabijam. Nie kradnę. Nie wierzę" lub "Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam".

Organizatorami kampanii są środowiska lubelskie i ogólnopolskie, m.in. fundacja "Wolność od Religii" i Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów. Ich zdaniem, jest to "protest przeciwko finansowaniu z budżetu państwa i obecności religii katolickiej w publicznych przedszkolach i szkołach" oraz początek dyskusji o tej części polskiego społeczeństwa, która wyznaje poglądy ateistyczne, a nie jest dopuszczona do głosu.

Jak deklarują ateiści, billboardy sfinansowane są z darowizn, będą wisieć przez ok. miesiąc. Mają się także pojawić w innych miastach: Częstochowie, Krakowie i Świebodzinie.

Kilka lat temu podobną kampanię, w środkach transportu publicznego, przeprowadzili ateiści w Londynie. Billboardy zachęcały do "nieprzejmowania się religijnymi hasłami, które straszą nie-chrześcijan piekłem i potępieniem". Brytyjskie wspólnoty chrześcijańskie odniosły się do tej inicjatywy ze spokojem.

 

Komentarz: Nuda, nie pazur

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ATEIZM, ATEIŚCI

Reklama

Reklama