Dość dyskryminacji katolickich szkół!

Równoprawnego traktowania i jednakowego finansowania szkół katolickich z pozostałymi publicznymi instytucjami edukacyjnymi zażądał episkopat Słowacji.

Tamtejsi biskupi w liście skierowanym do rządu w Bratysławie odnieśli się do proponowanych przez Ministerstwo Szkolnictwa nowelizacji ustaw, które będą prowadziły do dyskryminacji placówek prowadzonych przez Kościół.

W piśmie skierowanym w imieniu episkopatu przez arcybiskupa koszyckiego Bernarda Bobera przypomniano, że umowa międzynarodowa ze Stolicą Apostolską zobowiązuje rząd w Bratysławie do zapewnienia szkołom katolickim jednakowego zabezpieczenia finansowego, jak pozostałym szkołom, zgodnie z porządkiem prawnym Republiki Słowackiej. Tak więc władze nie mogą tworzyć sytuacji w których faworyzowane są jedne, a dyskryminowane inne placówki edukacyjne – stwierdza list episkopatu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.