Syria: w atakach giną kobiety i dzieci

Co najmniej 18 osób, w tym kobiety i dzieci, zginęło w poniedziałkowych atakach syryjskich sił lotniczych na opanowane przez rebeliantów miasto Al-Bab, 30 km od Aleppo - poinformowało mające siedzibę w Londynie opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Obserwatorium twierdzi, że śmierć poniosło 10 mężczyzn, sześć kobiet i dwoje dzieci. Ludzie ci schronili się w mieszkaniu, które zostało ostrzelane przez samolot sił reżimowych.

Al-Bab jest bazą rebeliantów, walczących o Aleppo z siłami wiernymi prezydentowi Baszarowi el-Asadowi. Walki o Aleppo, drugie co do wielkości miasto Syrii, trwają od sześciu tygodni. Według Obserwatorium lotnictwo bombardowało w poniedziałek również inne miejscowości w tym regionie.

Oficjalna państwowa agencja prasowa SANA podała, że armia "ściga terrorystów, którzy ponieśli ciężkie straty" oraz przejęła duże ilości broni i amunicji. Media rządowe nazywają terrorystami rebeliantów.

Opozycyjne organizacje syryjskie poinformowały w niedzielę, że z rąk sił rządowych zginęło w sierpniu około 5 tys. osób, co czyni ten miesiąc najtragiczniejszym w trwającym od marca 2011 roku syryjskim konflikcie wewnętrznym. Łącznie - według tych szacunków - zginęło od początku konfliktu ponad 26 tys. ludzi, w tym ponad 18,5 tys. cywilów.

Inspirowane arabską wiosną, początkowo pokojowe demonstracje przeciwko Asadowi przerodziły się w opór zbrojny, krwawo tłumiony przez siły rządowe.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SYRIA, WOJNA

 • Bernasia
  03.09.2012 16:51
  Straszne rzeczy! Gdybym tam mieszkała ... Ach szkoda mówić. To jest po prostu niedopuszczalne!
 • mały
  03.09.2012 18:11
  Nie wiem dokładnie o co tam chodzi, ale w oficjalnych informacjach źle się mówi o legalnej władzy.
  Całą tę ohydną wojnę wywołali jednak nie wiadomo jak i przez kogo finansowani wywrotowcy. Także oni mając nowoczesną broń zabijają.
  Zabijają wywrotowcy -to dobrze.
  Zabija wojsko rządowe - to mordercy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.