Kard. Bertone zaapelował do całej wspólnoty międzynarodowej, firm farmakologicznych i donatorów o zapewnienie powszechnego i darmowego leczenia wszystkim chorym, poczynając od dzieci i matek.
Kościół katolickich prowadzi 30 proc. wszystkich istniejących na świecie ośrodków zdrowia dla chorych na Aids. Jego działalność skupia się na regionach najbardziej pod tym względem zaniedbanych, takich jak afrykańskie wioski – przypomniał kard. Tarcisio Bertone. Sekratarz stanu uczestniczył dziś w Rzymie w VIII międzynarodowej konferencji na temat Aids. W swym wystąpieniu zauważył, że choroba ta wymaga bardzo zróżnicowanych działań. Obejmują one nie tylko leczenie, lecz również edukację i profilaktykę, jak też opiekę społeczną nad sierotami.
Kard. Bertone zaapelował do całej wspólnoty międzynarodowej, firm farmakologicznych i donatorów o zapewnienie powszechnego i darmowego leczenia wszystkim chorym, poczynając od dzieci i matek. Te dwie kategorie chorych decydują bowiem o przyszłości społeczeństw, które w niektórych regionach świata są dziesiątkowane przez tą chorobę. Nie wolno nam tolerować śmierci tak wielu matek i dzieci – mówił watykański sekretarz stanu na międzynarodowej konferencji na temat AIDS.
W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, Papież Franciszek mówił o męczennikach, oddających życie.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.