Nie wolno nam tolerować ich śmierci

Kard. Bertone zaapelował do całej wspólnoty międzynarodowej, firm farmakologicznych i donatorów o zapewnienie powszechnego i darmowego leczenia wszystkim chorym, poczynając od dzieci i matek.

Kościół katolickich prowadzi 30 proc. wszystkich istniejących na świecie ośrodków zdrowia dla chorych na Aids. Jego działalność skupia się na regionach najbardziej pod tym względem zaniedbanych, takich jak afrykańskie wioski – przypomniał kard. Tarcisio Bertone. Sekratarz stanu uczestniczył dziś w Rzymie w VIII międzynarodowej konferencji na temat Aids. W swym wystąpieniu zauważył, że choroba ta wymaga bardzo zróżnicowanych działań. Obejmują one nie tylko leczenie, lecz również edukację i profilaktykę, jak też opiekę społeczną nad sierotami.

Kard. Bertone zaapelował do całej wspólnoty międzynarodowej, firm farmakologicznych i donatorów o zapewnienie powszechnego i darmowego leczenia wszystkim chorym, poczynając od dzieci i matek. Te dwie kategorie chorych decydują bowiem o przyszłości społeczeństw, które w niektórych regionach świata są dziesiątkowane przez tą chorobę. Nie wolno nam tolerować śmierci tak wielu matek i dzieci – mówił watykański sekretarz stanu na międzynarodowej konferencji na temat AIDS.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama