Kolejna sprawa dot. Komisji Majątkowej upadła

Katowicka prokuratura umorzyła postępowanie dotyczące przekazania przez Komisję Majątkową nieruchomości parafii pw. św. Wojciecha w Radzionkowie (Śląskie). Śledczy nie dopatrzyli się w tej sprawie przestępstwa - dowiedziała się PAP w prokuraturze.

Doniesienie przesłało w sierpniu ubiegłego roku Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według informacji przekazanych wówczas przez CBA, Komisja Majątkowa przekazała parafii z Radzionkowa 200 ha. Parafia starała się o zwrot 40 hektarów ziemi bezprawnie zabranej jej w czasach PRL.

Po przeprowadzonym postępowaniu sprawdzającym prokuratura wszczęła w tej sprawie dochodzenie - pod kątem poświadczenia nieprawdy w operatach szacunkowych dotyczących zarówno utraconej, jak i przekazanej parafii ziemi.

Ostatnio sprawa została umorzona ze względu na brak danych uzasadniających popełnienie przestępstwa. Decyzja o umorzeniu postępowania jest prawomocna - poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Do katowickiej prokuratury CBA przesłało także inne doniesienia dotyczące Komisji Majątkowej. Chodziło o przekazanie nieruchomości parafiom w Suszcu i Woli k. Pszczyny. Także w tym przypadku śledczy uznali, że nie doszło do złamania prawa i w lutym tego roku umorzyli postępowanie. Dowody zgromadzone w postępowaniu nie wykazały, by rzeczoznawcy majątkowi poświadczali nieprawdę w operatach szacunkowych - uznali śledczy.

Przeczytaj też:

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama