Ekumenicznie z okazji Pięćdziesiątnicy

„Niech w dzień Zielonych Świąt Bóg ześle na ludzi i świat odwagę, nadzieję i przemieniającą moc miłości”. Życzenia te zawiera przesłanie Światowej Rady Kościołów na jutrzejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W dokumencie przypomina się, że to uroczyste zakończenie obchodów wielkanocnych ukazuje różnorodność ludu Bożego. „Uczniowie nie pochodzą z tego samego kraju, nie mówią tym samym językiem, na różny sposób interpretują to, czego doświadczyli. Ale łączy ich przyjęcie Bożego działania, które przemienia świat i ich samych” – czytamy w ekumenicznym przesłaniu.

Światowa Rada Kościołów zwraca uwagę, że współczesna ludzkość napotyka trudności, „doświadczając skutków kryzysów politycznych i finansowych, zaznając przemocy, wojen i konfliktów, a także prześladowań z powodu przekonań i wiary”. W przesłaniu przypomina się los uchodźców, ofiar klęsk żywiołowych i zmian klimatycznych, chorych na AIDS, starających się o kawałek chleba, kubek wody, dach nad głową czy szkołę, osób osieroconych przez najbliższych. Ci wszyscy, podobnie jak przed wiekami świadkowie zesłania Ducha Świętego, powinni przyjąć, że „Jezus Chrystus dokonuje zbawczego dzieła uzdrowienia świata”. „Niech Duch Święty napełni nas Bożą miłością i odnowionym wzajemnym zrozumieniem, by móc głosić wielkie dzieła Boże w świecie” – czytamy w ekumenicznym przesłaniu na Zielone Święta.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama