Kard. Nycz popiera starania TV TRWAM

Opinie o rzekomej nieprzychylności kard. Kazimierza Nycza dla obecności TV Trwam na cyfrowym multipleksie skomentowała dziś Kuria Warszawska. W przysłanym dziś KAI oświadczeniu ks. Rafał Markowski, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej przypomina, że ks. kardynał nie zabierał publicznie głosu w tej sprawie. Za to popierał starania stacji zarówno w ramach Rady Stałej Episkopatu Polski, jak i w czasie obrad komisji wspólnej Episkopatu i Rządu w dniu 15 marca br.

Publikujemy treść oświadczenia:

"Warszawa, 10 maja 2012 r.

Oświadczenie

W związku z rozpowszechnianiem opinii o rzekomej nieprzychylności ks. kardynała Kazimierza Nycza Metropolity Warszawskiego dla obecności Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym, Kuria Metropolitalna Warszawska wyjaśnia, iż kard. K. Nycz dotychczas nie zabierał głosu w tej sprawie. Wszelkie więc powoływanie się na jego słowa jest nadinterpretacją. Popierał natomiast starania Telewizji Trwam o miejsce na multipleksie, zarówno w ramach Rady Stałej Episkopatu Polski (oświadczenie z dnia 16 stycznia br.), jak również w czasie obrad komisji wspólnej Episkopatu i Rządu w dniu 15 marca br.

Kard. Kazimierz Nycz wyraża bowiem przekonanie, że Telewizja Trwam, po spełnieniu niezbędnych warunków formalno-prawnych, powinna otrzymać koncesję na naziemne nadawanie cyfrowe dla dobra wszystkich jej odbiorców.

Ks. Rafał Markowski

Rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej"

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama