Nowa Ewangelizacja - pełną parą!

Organizacja pierwszego w Polsce Kongresu środowisk Nowej Ewangelizacji, który odbędzie się w lipcu, powołanie ogólnopolskiej szkoły ewangelizatorów i uruchomienie ogólnopolskiego funduszu wspierania dzieł Nowej Ewangelizacji – to jedne z tematów jakie poruszono na spotkaniu członków Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, które 6 i 7 maja odbyło się w Krakowie.

Członkowie zespołu rozmawiali na temat finalizacji przygotowań do pierwszego w Polsce Kongresu środowisk Nowej Ewangelizacji. Termin kongresu został zaplanowany na 28-29 lipca i będzie połączony z Ogólnopolską Inicjatywą Ewangelizacyjną Przystanek Jezus, która po raz trzynasty odbędzie się w Kostrzynie nad Odrą. Celem kongresu będzie spotkanie osób, ruchów, stowarzyszeń oraz wszelkich środowisk związanych z nową ewangelizacją, działających na terenie Polski, a także wspólna modlitwa za dzieło nowej ewangelizacji oraz danie impulsu do zaangażowania się w to dzieło. Udział w tym wydarzeniu potwierdził m.in. abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

„Podczas spotkania rozmawialiśmy także na temat organizacji drugiego kongresu, który mógłby odbyć się w 2013 r. i stanowiłby podsumowanie i zebranie myśli po synodzie biskupów, który odbędzie się w październiku tego roku w Watykanie i dotyczyć będzie Nowej Ewangelizacji” - powiedział KAI ks. Artur Godnarski, sekretarz Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji, koordynator Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus, pasterz Wspólnoty św. Tymoteusza.

Na zebraniu omówiono również pomysł jakim jest powołanie ogólnopolskiej szkoły ewangelizatorów. „Jej celem byłoby przygotowanie ludzi, którzy profesjonalnie będą się zajmować przygotowywaniem do Nowej Ewangelizacji, dzielić doświadczeniem i scalać te środowiska” - powiedział ks. Godnarski. Według niego jeszcze jest za wcześnie, aby mówić szczegółowo na ten temat. Wiadomo, że powołanie tej szkoły będzie omawiane w lipcu podczas Kongresu środowisk Nowej Ewangelizacji. „Być może szkoła ta ruszy w październiku tego roku w formie pilotażu, ale to jeszcze nie jest pewne” - powiedział ks. Godnarski.

Zespół KEP ds. Nowej Ewangelizacji planuje ponadto utworzenie, w ramach tego gremium, ogólnopolskiego funduszu wspierającego dzieła Nowej Ewangelizacji, ponieważ zgłaszają się osoby, które chcą wspierać finansowo działania zespołu.

Podczas spotkania omówiono również przygotowanie materiałów duszpasterskich na Rok Wiary i podsumowano projekt ewangelizacyjny „Misja Warszawy.

Zespół ds. Nowej Ewangelizacji powstał na 356. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 14-16 października 2011 r. Przewodniczy mu krakowski biskup pomocniczy Grzegorz Ryś.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama