Do wsparcia przez społeczeństwo działań na rzecz zmniejszenia przestępczości w Salwadorze wezwał przewodniczący episkopatu tego kraju.
Abp José Luis Escobar Alas odniósł się konkretnie do inicjatywy tamtejszego ordynariusza polowego, która doprowadziła do zawarcia rozejmu między dwoma krwawo rywalizującymi gangami młodzieżowymi. Ich bossowie dowodzą nimi z więzienia, gdzie trafili za dokonane przestępstwa. Ułatwiło to bp. Fabio Colindresowi podjęcie negocjacji na neutralnym gruncie. Zdaniem salwadorskich władz rozejm przyczynił się do wyraźnego spadku statystyk zabójstw w kraju zaliczanym do najniebezpieczniejszych na świecie.
Jak stwierdził abp Escobar, podobnej współpracy należy oczekiwać „nie tylko gdy chodzi o problem gangów, ale także w innych dziedzinach porządku gospodarczego, politycznego i społecznego”. Dodał przy tym, że Konferencja Episkopatu Salwadoru jednogłośnie popiera inicjatywy duszpasterskie wśród przestępców osadzonych w więzieniach, a celem jest rzeczywiste wejście kraju na drogę pokoju. „Nasze motywacje nie mają charakteru politycznego ani nie godzą w porządek prawny – zapewnił przewodniczący salwadorskiego episkopatu. – Nie mamy ukrytych celów poza duszpasterskimi”.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.