W obronie praw człowieka

Kościół w Salwadorze zapowiedział, że w styczniu 2014 r. rozpocznie działalność jego nowe biuro zajmujące się ochroną praw człowieka w tym kraju.

Przejmie ono obowiązki zamkniętego pod koniec września urzędu, w którego posiadaniu są m.in. archiwa dotyczące represji z czasów wojny domowej (1980-1992). Jak podkreślił abp José Luis Escobar Alas, nowe biuro będzie zarówno kontynuować prace nad sprawami podjętymi przez poprzednią instytucję, jak i monitorować aktualne przypadki łamania praw człowieka.

„Kościół jest zaangażowany w wierną ochronę wszystkich dokumentów archiwalnych, za które będzie odpowiadać nowo powstała instytucja – powiedział metropolita stolicy Salwadoru. – Posłużą one osobom odpowiedzialnym za zbieranie dowodów w procesach sądowych, które tego będą wymagać”. Abp Escobar dodał, że w ten sposób nowe biuro będzie służyć „budowaniu społeczeństwa opartego na prawdzie, sprawiedliwości i szacunku dla praw człowieka”. Potwierdził także zobowiązanie Kościoła do służby ubogim i ofiarom niesprawiedliwości oraz działania w imię prawdy.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.