Przewagą zaledwie 0,22 proc., według wstępnych wyników, Salvador Sánchez Cerén z lewicowego Frontu Wyzwolenia Narodowego im. Farabunda Martiego został wybrany w pierwszej turze wyborów na prezydenta Salwadoru.
Tamtejsza konferencja episkopatu, komentując elekcję nowej głowy państwa, a także powstałą w kraju sytuację, oczekuje od nowego prezydenta otwarcia, dialogu i konsultacji z całym społeczeństwem. Oficjalne rezultaty wyborów zostaną podane dopiero po rozpatrzeniu wszystkich zgłoszonych nieprawidłowości i protestów. Główny kontrkandydat elekta nie uznał tych wyników i oskarża zwycięzcę o ich sfałszowanie.
„Wynik wyborów jest czytelnym przesłaniem narodu salwadorskiego; chce on być rządzony w postawie dialogu i narodowego konsensusu – piszą salwadorscy biskupi. – Pojednają nas to jako społeczeństwo i doprowadzi do istotnych porozumień na szczeblu krajowym, byśmy razem rozwiązali poważne problemy narodowe”.
Hierarchowie wyrażają też duże zaniepokojenie napięciem, które powstało w kraju po wyborach. „Dlatego apelujemy jako pasterze do przywódców partii politycznych o wykazanie dobrej woli i dobrych intencji, by jak najszybciej rozwiązać aktualne problemy z korzyścią dla wszystkich Salwadorczyków” – czytamy w oświadczeniu tamtejszego episkopatu.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.