"Nawrócenie to pójście pod prąd"

- Nawrócenie to pójście pod prąd powierzchownego, bezładnego i iluzorycznego stylu życia - podkreślił bp Tadeusz Rakoczy, który w bielskiej katedrze przewodniczył dziś liturgii Środy Popielcowej

Ordynariusz bielsko-żywiecki przypominając słowa Benedykta XVI zaapelował, by czas Wielkiego Postu wykorzystać do zerwania zniewalających człowieka więzów zła i moralnej mierności.

Biskup zaznaczył, że czas wielkopostny pozwala wybrać ponownie drogę wiary, prowadząc w ramiona Chrystusa, i „ściśle z Nim jednoczy”.

Duchowny podkreślił, że liturgia Środy Popielcowej poprzez obrzęd posypania głów popiołem przypomina o kruchości i przemijaniu naszego życia.

Biskup pokreślił, że źródłem szczęścia i spełnienia może być tylko Bóg, bo tylko On, jak zaznaczał ordynariusz, może zapoczątkować drogę wiodącą ku wyzwoleniu z mocy zła i grzechu ku prawdzie i miłości ku wyjściu z osamotnienia istoty ludzkiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • trup
    23.02.2012 08:25
    pójście pod prąd to nie tylko nawrócenie , ale tak powinno wyglądać życie każdego wierzącego . iść pod prąd - ewentualnie stać mocno w miejscu pomimo wartkiego prądu . ugruntować swoją postawę modlitwą i pełnym zaufaniem Jezusowi Chrystusowi. pójście pod prąd kojarzy mi sie z wielką rzeką , która swoim szybkim nurtem porywa wszystko ze sobą - i nawet człowiek płynący pod prąd jest i tak pociągany i płynie z prądem chociaż wbrew temu co czyni .wygląda to jak zachowanie wiary w każdym innym miejscu i czasie pomimo zmieniających się uwarunkowań - inaczej wyrażamy swoją wiarę i ufność Jezusowi w każdym czasie . dlatego walę rękoma w wodę i chcę płynąć pod prąd chociaż i tak płynę z prądem . taki los człowieka .
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.