Nie atakujcie Papieża; to grozi schizmą

Niemieckojęzyczni kapłani apelują do biskupów o wierność Papieżowi

Katoliccy księża w krajach niemieckojęzycznych przestrzegają przed groźbą schizmy. W ich przekonaniu prowadzi do tego działalność duchownych, którzy publicznie, również w przestrzeni sakralnej występują przeciwko Benedyktowi XVI i nauczaniu Kościoła. Jako przykład podają bunt kapłanów w Austrii. W związku z tym oczekują jednoznacznej postawy ze strony episkopatów i poszczególnych biskupów, aby uniknąć zamieszania, w którym kwestionowanie autorytetu Papieża staje się czymś normalnym. Opublikowany wczoraj w Koblencji apel podpisało 500 niemieckojęzycznych księży.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • trup
  20.02.2012 19:06
  nikt nikomu a zwłaszcza następcy Jezusa na ziemi nie obiecywał spokoju , lecz ciągłą ustawiczną walkę i tak jest . jedno jest pewne - bramy piekielne nie zwycięża kościoła .wielki teolog pokorny sługa Benedykt szczególnie będzie i jest atakowany przez złego ducha i ludzi podległych złemu .modlić się nam prostaczkom potrzeba za papieża , aby prowadził go Duch Boży , a aniołowie go strzegli .
 • Maciek
  20.02.2012 21:20
  NIECH WSZYSCY POLACY ZJEDNOCZĄ SIĘ W MODLITWIE O ZDROWIE DLA BENEDYKTA XVI!

  BISKUPI I KAPŁANI...APELUJCIE O MODLITWĘ W INTENCJI TEGO WIELKIEGO PAPIEŻA!

  KOCHAMY CIĘ OJCZE ŚWIĘTY BENEDYKCIE XVI! BARDZO!
 • Christophoros
  20.02.2012 21:33
  Trzymajcie się Benedykta XVI, niezależnie od tego, co o nim mówią. Módlmy się za papieża.
 • barbara966
  21.02.2012 08:58
  Czy chodzi o ten bunt kapłanów austriackich wtedy kiedy zbuntowali się przeciw nominacji ks. Richarda Wagnera na biskupa Linzu? Szkoda, że ojciec święty im wtedy uległ.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.