Z boiska do seminarium

Były piłkarz Manchesteru United chce być księdzem.

34-letni Phil Mulryne studiuje obecnie w Papieskim Kolegium Irlandzkim w Rzymie. Były środkowy pomocnik drużyny Irlandii Północnej postanowił wstąpić do seminarium po rezygnacji z kariery sportowej i zaangażowaniu w działalność charytatywną. Do podjęcia tej decyzji zachęcił go ordynariusz Down i Connor, bp Noël Treanor.

Mulryne zaczął grać w drużynie juniorów Manchester United w 1994 r. Jednak mimo dużego talentu, nie udało mu się otrzymać miejsca w pierwszym składzie, gdyż na podobnej pozycji grali tam David Beckham, Paul Scholes i Nicky Butt. Przeszedł więc w 1999 r. do Norwich City, a w latach 2005-2008 grał w Cardiff City, Leyton Orient i King’s Lynn FC. W 2006 r. był testowany w Legii Warszawa, gdzie zagrał m.in. w meczu sparingowym z MKS Mława. 27 razy wystąpił w reprezentacji Irlandii Północnej.
Spotykał się w tym czasie z modelką Nicolą Chapman. Miał też problemy z alkoholem. W 2008 r. po kontuzji zakończył karierę sportową i wrócił do Irlandii Północnej. Rok później wstąpił do seminarium.

 

TheParkyni Denmark 1 - 1 Northern Ireland - Phil Mulryne's Goal

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg