Kard. Ryłko na jubileuszu Kursów Chrześcijańskich

W hiszpańskiej Kordobie trwają jubileuszowe obchody z okazji 1000. kursu chrześcijańskiego zorganizowanego w tamtejszej diecezji. Tzw. Cursillos de cristianidad należą do najbardziej rozpowszechnionych form ewangelizacji i prowadzone są tam od połowy ubiegłego wieku. Mszę dziękczynną odprawił w miejscowej katedrze kard. Stanisław Ryłko, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Obchody rozpoczęły się już w sobotę. Kard. Ryłko spotkał się najpierw z laikatem z diecezji Kordoba. W konferencji mówił o roli świeckich w nowej ewangelizacji. Wezwał ich, aby stali się prawdziwym ziarnem, które przemieni wszystkie płaszczyzny społeczeństwa. W kontekście dominującego relatywizmu podkreślił znaczenie osobistego spotkania z Chrystusem, ponieważ świadczy ono o chrześcijańskiej tożsamości. „Warto być chrześcijaninem i powinniśmy czuć się z tego dumni” – powiedział kard. Ryłko, który odpowiedział następnie na szereg pytań.

Następnie przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich spotkał się w dawnym kościele jezuitów z młodzieżą. Na tę okazję sprowadzono relikwie św. Jana z Awili, jednego z patronów ŚDM w Madrycie. „Nie chowajcie Chrystusa tylko dla siebie. Świat potrzebuje świadectwa waszej wiary!” – apelował do młodych kard. Ryłko.

Dzisiaj w południe w zabytkowej katedrze odprawił uroczystą Mszę dziękczynną za 1000 kursów chrześcijańskich, jakie odbyły się w Kordobie. W homilii podkreślił znaczenie Ruchu Kursów Chrześcijańskich, który odegrał ważną rolę w formacji świeckich, nie tylko w Kościele hiszpańskim, ale także w wielu krajach świata.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KARD. RYŁKO

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg