Kardynał Ryłko z młodymi

O duszpasterstwie młodzieży w czasach pilnej potrzeby edukacji mówił w Walencji kard. Stanisław Ryłko. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich wziął udział w I Ogólnohiszpańskim Kongresie Duszpasterstwa Młodzieżowego.

Kard. Ryłko raz jeszcze podziękował Kościołowi w Hiszpanii za madryckie Światowe Dni Młodzieży, które były – jak podkreślił – prawdziwą «epifanią» Kościoła młodego, pełnego entuzjazmu i radości wiary”. Watykański hierarcha wskazał, że kongres w Walencji uwypukla znaczenie duszpasterstwa młodzieżowego, stawia też jednak wiele pytań o to, kim jest dzisiejsza młodzież, czego szuka i co ją różni od poprzednich pokoleń.

„Młodzi ludzie chcą utwierdzić swoją tożsamość, są hojni i odważni, jeśli mają motywacje. W porównaniu do poprzednich pokoleń mają jednak mniej punktów odniesienia i słabsze poczucie przynależności – mówił kard. Ryłko. – Cechuje ich alarmujące wykorzenienie kulturowe, religijne i moralne oraz przesadny indywidualizm. W społeczeństwie, które promuje wątpienie, niedojrzałość i infantylizm, młodzież ma trudności, aby dojrzeć. Tej sytuacji wychowawcy – kapłani, osoby zakonne i świeccy – muszą stawić czoło” – wskazał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Jak zauważył, dziś potrzebni są przede wszystkim dobrzy nauczyciele, mistrzowie. Wychowanie młodego pokolenia jest jednak zadaniem całej wspólnoty kościelnej.

Kongres w Walencji zakończyło zaproszenie hiszpańskiej młodzieży do udziału w ŚDM w Rio de Janeiro.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja