O duszpasterstwie młodzieży w czasach pilnej potrzeby edukacji mówił w Walencji kard. Stanisław Ryłko. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich wziął udział w I Ogólnohiszpańskim Kongresie Duszpasterstwa Młodzieżowego.
Kard. Ryłko raz jeszcze podziękował Kościołowi w Hiszpanii za madryckie Światowe Dni Młodzieży, które były – jak podkreślił – prawdziwą «epifanią» Kościoła młodego, pełnego entuzjazmu i radości wiary”. Watykański hierarcha wskazał, że kongres w Walencji uwypukla znaczenie duszpasterstwa młodzieżowego, stawia też jednak wiele pytań o to, kim jest dzisiejsza młodzież, czego szuka i co ją różni od poprzednich pokoleń.
„Młodzi ludzie chcą utwierdzić swoją tożsamość, są hojni i odważni, jeśli mają motywacje. W porównaniu do poprzednich pokoleń mają jednak mniej punktów odniesienia i słabsze poczucie przynależności – mówił kard. Ryłko. – Cechuje ich alarmujące wykorzenienie kulturowe, religijne i moralne oraz przesadny indywidualizm. W społeczeństwie, które promuje wątpienie, niedojrzałość i infantylizm, młodzież ma trudności, aby dojrzeć. Tej sytuacji wychowawcy – kapłani, osoby zakonne i świeccy – muszą stawić czoło” – wskazał przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich. Jak zauważył, dziś potrzebni są przede wszystkim dobrzy nauczyciele, mistrzowie. Wychowanie młodego pokolenia jest jednak zadaniem całej wspólnoty kościelnej.
Kongres w Walencji zakończyło zaproszenie hiszpańskiej młodzieży do udziału w ŚDM w Rio de Janeiro.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.
Pieniądze zostały przekazane przez jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego.
Na portalu Vatican News w 53 językach, w tym w języku migowym.