Biskup u ofiar tragicznego pożaru

Bp Zbigniew Kiernikowski, podczas Mszy w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Białej Podlaskiej modlił się za ofiary tragicznego pożaru, w którym zginęło 7 osób.

 - Prośmy Boga o światło dla nas, byśmy umieli właściwie spoglądać na bolesne doświadczenia i przeżywać je w perspektywie wiary - mówił biskup siedlecki.

Nawiązując do tragicznych wydarzeń sprzed kilku dni bp Kiernikowski powiedział, że „nie trzeba oceniać, kto tutaj zawinił, ale należy dołożyć starań, by było jak najmniej takich sytuacji”.

W homilii wyjaśnił, w jaki sposób należy rozumieć błogosławieństwo Boga wobec człowieka. Obyśmy potrafili dostrzegać błogosławieństwo Boga również wtedy, gdy nie wszystko układa się po naszej myśli. Bóg błogosławi człowieka i podnosi go do godności dziecka. Dlatego dał się poniżyć, by objawić swoje błogosławieństwo i pokój – nauczał bp Kiernikowski.

Mówił, że "rozpromienienie oblicza Pańskiego w człowieku, to inny sposób patrzenia przez tego człowieka na to, co jemu się wydarza i co czynią z nim ludzie". W takim świetle – zdaniem biskupa należy patrzeć na wszystkie wydarzenia, które nas spotykają, również te bolesne dla społeczności bialskiej. - Musimy nieustannie się pytać, co robić, by ukazać dzieciom i młodzieży rozpromienione oblicze Chrystusa w nas – przekonywał biskup siedlecki.

W uroczystej Eucharystii, obok licznie zgromadzonych parafian, uczestniczył prezydent miasta Biała Podlaska Andrzej Czapski. Po zakończonej Mszy św. bp Zbigniew Kiernikowski spotkał się z osobami, które ucierpiały wskutek pożaru.

Pożar wybuchł w piątek, 30 grudnia w domu przy ulicy Nowej. Śmierć poniosło w nim 7 osób, w tym dwoje dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg