Podpalenie przed odlotem papieża

Na krótko przed odlotem papieża Franciszka do Rzymu w Opactwie Zaśnięcia Matki Bożej w Jerozolimie wybuchł pożar, najprawdopodbniej w rezultacie podpalenia - poinformował w poniedziałek rzecznik policji jerozolimskiej Micky Rosenfeld.

Według Rosenfelda, świadkowie widzieli mężczyznę, który wszedł do Opactwa i zapalił kilka świec, które miały spowodować pożar. Następnie szybko opuścił świątynię.

Rzecznik zakonu benedyktynów, który opiekuje się zespołem świątynnym, o. Nikodemus Schnabel, powiedział, że płomienie uszkodziły jeden z drewnianych krzyży i drewnianą ławkę. Spaliła się też książka do nabożeństwa. Szkody są jednak niewielkie.

Opactwo Zaśnięcia znajduje się niedaleko Wieczernika, w którym papież Franciszek odprawiał Mszę. Według tradycji chrześcijańskiej, Opactwo znajduje się w miejscu zaśnięcia Matki Bożej.

Z kolei Wieczernik, uznawany za miejsce Ostatniej Wieczerzy Chrystusa z uczniami, sąsiaduje z symbolicznym grobem biblijnego króla Dawida. Ortodoksyjni Żydzi protestowali przeciwko papieskiej Mszy w tym miejscu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg