Znieczulica najgorszą chorobą

Znieczulica sumienia to jedna z najgroźniejszych chorób współczesnego świata - powiedział dziś abp Henryk Hoser podczas uroczystości poświęcenia sanktuarium Ojca Pio na warszawskim Gocławiu

W homilii abp Hoser przypomniał, że życie chrześcijanina jest adwentem czyli oczekiwaniem na przyjście Pana. "Możemy zatem żyć nadzieją bo idziemy na spotkanie z Tym, który zaspokaja wszystkie potrzeby ludzkiego serca" – zaznaczył biskup warszawsko-praski.

Odwołując się do słów Pawła VI podkreślił, że tylko wtedy zrozumiemy nasze człowieczeństwo jeśli popatrzymy na nie w Bożej perspektywie, ponieważ jesteśmy stworzeni i ukształtowani na obraz Boga i dlatego jedynie On wie jak powinniśmy postępować – tłumaczył bp warszawsko-praski.

Odwołując się do słów św. Augustyna abp Hoser pokreślił, że wewnętrzna bieda to jedna z najgorszych nędz dotykających człowieka. Uśpienie sumienia, jego paraliż to jedna z najgroźniejszych chorób naszego społeczeństwa, kraju i współczesnego świata – ocenił arcybiskup.

Podkreślił też, że zadaniem Kościoła jest pomoc w formowaniu właściwego sumienia, bowiem przypomina gdzie jest dobro, a gdzie zło.

Konsekwencją oderwania zachodnich społeczeństw od moralności są działania godzące w ludzkie życie, rodzinę, małżeństwo i godność osoby - powiedział biskup warszawsko-praski. "Jesteśmy już tego świadkami także w Polsce. Jeszcze niedawno nikt sobie nie wyobrażał, że możemy dojść do zakwestionowania wartości uniwersalnych i zawsze istniejących" - dodał.

W myśl rozpoczynającego się nowego roku duszpasterskiego "Kościół naszym domem" – abp Hoser zachęcał wiernych do odkrywania że Kościół jest rzeczywiści domem, w którym każdy może czuć się u siebie i za który jest odpowiedzialny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP HOSER

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg