Ponad 70 osób, duchownych i świeckich, uczestniczy w warsztatach dla rzeczników prasowych instytucji kościelnych w diecezji radomskiej. Uczą się m.in. technik korzystania z portali społecznościowych.
Warsztaty odbywają się w miejscowości Turno (gmina Białobrzegi w woj. mazowieckim), w ośrodku rekolekcyjno-wypoczynkowych diecezji radomskiej, jednej z trzech diecezji Metropolii Częstochowskiej.
Rzecznicy poznają m.in. techniki korzystania z portali społecznościowych w ewangelizacji (np. Facebook), mają także okazję, żeby poćwiczyć występy przed kamerami telewizyjnymi.
W trakcie wykładu "Facebóg - czyli Kościół w social media", słuchacze dowiedzieli się m.in. że "portale społecznościowe są wymarzoną platformą do ewangelizacji".
We wtorek uczestnicy uczyć się będą prawidłowego występowania przed kamerą telewizyjną w tzw. "setkach" czyli krótkich wypowiedziach. W tym celu do Turna przyjadą dziennikarze z trzech stacji telewizyjnych: TVP, Polsatu i TVN.
Środa będzie okazją do bliższego poznania narzędzi, jakie oferuje Google. Jak poinformował rzecznik diecezji sosnowieckiej ks. Jarosław Kwiecień, "franciszkanie prowadzący swój wideoblog opowiedzą, jak go się robi".
Warsztaty dla rzeczników prasowych instytucji kościelnych odbywają się od kilku lat. Osoby odpowiedzialne za kontakty z mediami "mają bowiem już prawie wszystkie diecezje i coraz więcej zgromadzeń zakonnych".
Jednym z organizatorów warsztatów jest rzecznik prasowy Episkopatu ks. Józef Kloch. Wśród organizatorów są także o. Jan Maria Szewek, franciszkanin i Monika Przybysz z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.