„Historyczny”, „wyjątkowy gest”, „godny najwyższego szacunku” – tak komentowano wydarzenie, które miało miejsce w Bazylice św. Piotra w Rzymie 12 marca 2000 r.
Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski była przełamaniem "żelaznej kurtyny" i pokazaniem światu, że komunizm nie będzie trwać długo, a jego upadek nie musi być związany z trzecią wojną światową - powiedział PAP politolog ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z UKSW w Warszawie.
Pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”, obchodzony będzie w niedzielę kolejny Dzień Papieski.
Dokument przedstawia św. Jana Pawła II jako człowieka niezachwianej wiary.
O wracaniu do nauczania Jana Pawła II, dwóch prędkościach polskiego Kościoła i geniuszu kobiety mówi Paulina Guzik.
Są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Przypominamy nauczanie Jana Pawła II.
Uczestniczy w nim też Duch Święty. Przypominamy nauczanie Jana Pawła II.
Staje również przed nami jako cel, do którego zmierza historia, jako ojczyzna, do której tęsknimy. Przypominamy nauczanie Jana Pawła II.
Jak pasterze zginamy kolana przed betlejemskim żłobem; jak mędrcy ze Wschodu oddajemy hołd Chrystusowi... Przypominamy nauczanie Jana Pawła II.
Przyroda staje się ewangelią mówiącą nam o Bogu: «Bo z wielkości i piękna stworzeń poznaje się przez podobieństwo ich Stwórcę». Przypominamy nauczanie Jana Pawła II.
W jednej rodzinie dokonuje się ta pielgrzymka pokoleń przez ziemskie życie, której celem jest dom Ojca. Przypominamy nauczanie Jana Pawła II.
Bez duchowego pokarmu, czerpanego z Ciała i Krwi Chrystusa, ludzka miłość pozostaje zawsze skażona egoizmem. Przypominamy nauczanie Jana Pawła II.