Niech miłość zatriumfuje nad nienawiścią, solidarność nad podziałami, a pokój nad wszelkimi formami przemocy! - modlił się Benedykt XVI. Za KAI publikujemy treść jego przemówienie w szpitalu dziecięcym Caritas. Betlejem, 13 maja 2009 r.
Drodzy przyjaciele!
Serdecznie was pozdrawiam w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa, „który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?” (por. Rz 8,34). Niech wasza wiara w Jego zmartwychwstanie i obietnica nowego życia przez chrzest wypełni wasze serca radością w tym okresie wielkanocnym!
Jestem wdzięczny za serdeczne słowa powitania skierowane w waszym imieniu przez ks. Michaela Schweigera, przewodniczącego Stowarzyszenia Kinderhilfe Bethlehem (Pomoc Dzieciom Betlejem), pana Ernesto Langensanda, który kończy swą kadencję jako przewodniczący Rady Administracyjnej Szpitala Pediatrycznego Caritas, oraz matce Erice Nobs, przełożonej lokalnej wspólnoty sióstr franciszkanek-elżbietanek z Padwy. Serdecznie witam również abp. Roberta Zollitscha i bp. Kurta Kocha, reprezentujących odpowiednio niemiecką i szwajcarską konferencję biskupów, które wspierają swą hojną pomocą finansową misję Szpitala Pediatrycznego Caritas.
Dziękuję Bogu za daną mi możliwość wyrażenia swego uznania dla zarządzających, lekarzy, pielęgniarek i pracowników Szpitala Pediatrycznego Caritas za ich nieocenioną posługę, którą proponowali i nadal proponują dzieciom w regionie Betlejem i w Palestynie od ponad pięćdziesięciu lat. Ks. Ernst Schnydrig utworzył ten ośrodek, ponieważ był przekonany, że niewinne dzieci zasługują na bezpieczne schronienie od wszystkiego, co mogłoby je zranić w czasie i w miejscach konfliktu. Dzięki poświęceniu Kinderhilfe Bethlehem (ang. Children’s Relief Bethlehem) szpital pozostał spokojną oazą dla najsłabszych i zajaśniał jako zarzewie nadziei, że miłość może przezwyciężyć nienawiść, a pokój – przemoc.
Młodym pacjentom oraz członkom ich rodzin, którzy korzystają z waszej opieki pragnę po prostu powiedzieć: „Papież jest z wami!”. Dziś jest z wami osobiście, lecz duchowo towarzyszy wam każdego dnia swą myślą i modlitwą, prosząc wszechmocnego Boga, aby strzegł was swą czułą opieką.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.
Dla chrześcijan nadzieja ma imię i oblicze. Dla nas nadzieja to Jezus Chrystus.
Ojciec święty w przesłaniu do uczestników spotkania pt. „Dobro wspólne: teoria i praktyka”.