Benedykt XVI potwierdził intencję dalszej współpracy katolików ze Światową Radą Kościołów. Uczynił to w przesłaniu, które na otwarciu IX Zgromadzenia Ogólnego Światowej Rady Kościołów w Porto Alegre w Brazylii 14 lutego odczytał kardynał Walter Kasper, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Popierania Jedności Chrześcijan.
Świadomi naszej wspólnej, związanej z chrztem wiary w Boga w Trójcy Świętej jedynego – stwierdza papież – szukamy dróg do coraz bardziej skutecznego współdziałania w dawaniu świadectwa Bożej miłości. Po 40 latach owocnej współpracy chcemy kontynuować tę obiecującą, pełną nadziei drogę, wzmagając wysiłki, by osiągnąć jedność chrześcijan w głoszeniu Ewangelii”.
Przypominając, że osiągnięcie pełnej jedności Kościoła przekracza ludzkie siły, Benedykt XVI zwraca uwagę na potrzebę modlitwy o jedność. Nawiązuje do hasła obecnego Zgromadzenia Ogólnego Światowej Rady Kościołów, którym jest modlitewne wezwanie: „Boże, łaską Twoją przemień świat”. „Prosząc o to – pisze papież – modlimy się, by Bóg pobłogosławił naszemu dialogowi ekumenicznemu i dał nam osiągnąć postępy, jakich tak gorąco pragniemy”.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.
Impuls do realizacji projektu pochodził od Żandarmerii Watykańskiej.