Wyższa Szkoła Filologii Hebrajskiej w Toruniu proponuje kurs dla przewodników po Ziemi Świętej. Ma on ruszyć w październiku tego roku. Organizatorzy zapraszają nie tylko kapłanów, choć szczególnie liczą na duchownych.
Jestem biblistą i od kilku lat oprowadzam grupy pielgrzymkowe po Ziemi Świętej - napisał do redakcji portalu wiara.pl biblista, o. Jakub Waszkowiak. - W chwili obecnej jest duża potrzeba przewodników duchownych po Ziemi Świętej, gdyż dość spora liczba Polaków pielgrzymuje i pragnie nadal pielgrzymować po Ziemi, gdzie żył, umarł i zmartwychwstał Jezus Chrystus. Brakuje jednak duchownych, którzy by w sposób rzetelny i wiarygodny ukazywali bogactwo tzw. Piątej Ewangelii, czyli – Ziemi Świętej.
Powstał pomysł, aby utworzyć ośrodek przygotowujący jak największą liczbę przewodników chrześcijańskich, głównie kapłanów, do oprowadzania grup pielgrzymek po Ziemi Świętej. I stało się: taki kurs rusza w październiku w Wyższej Szkole Teologii Hebrajskiej w Toruniu
Kurs jest adresowany zarówno do osób duchownych, jak i świeckich, które zamierzają być przewodnikami pielgrzymek do Ziemi Świętej, a także do tych wszystkich miłośników Biblii i Ziemi Świętej, którzy pragną rzetelnie pogłębić własną wiedzę na temat Pisma Świętego, geografii zbawienia, historii oraz kultury Izraela i ziemi Jezusa. Uczestnikami organizowanego kursu mogą zostać osoby legitymujące się świadectwem dojrzałości i posługujące się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.
Zaplanowano trzy moduły: podstawowy - teoretyczny, trwający rok; praktyczny, realizowany podczas około 10-dniowego wyjazdu do Ziemi Świętej (nieobowiązkowy) i dodatkowo niezależny od poprzednich kurs współczesnego hebrajskiego, który ma zapewnić przyszłym przewodnikom opanowanie umiejętności czytania napisów oraz podstawowych zwrotów w języku hebrajskim.
Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć TUTAJ
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.